خدمات اینترنت مارکتینگ

۲۰ نکته در بازاریابی اینترنتی

در این مقاله قصد دارم در رابطه با ۲۰ نکته مهمی که اکثر افراد در کسب وکار خود ( بازاریابی اینترنتی ) به آنها اهمیت نمی دهند، در حالیکه این عوامل می تواند باعث پیشرفت سریع آنها در کسب وکارشان شود، اشاره کنم. از شما خواهش میکنم حتما این نکات را در کسب وکار خود به دقت انجام دهیم و در رابطه با هر کدام بررسی های لازم را انجام دهید. این کتاب فقط نکات مهم را به شما یادآوری می کند.

۱ استراتژی برای فروش

اکثر کسب وکارها که قصد حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ را دارند، فقط به صورت یک تصویر ذهنی فروش خود را بررسی و پیش بینی می کنند، در حالیکه این کار کاملا اشتباه است.

تا وقتی شما نتوانید استراتژی خود را برای بازاریابی اینترنتی روی کاغذ پیاده کنید و آن را تحلیل کنید، نمی توانید یک برنامه موفق برای کسب وکار خود طراحی و اجرا کنید. اصول استراتژی فروش است که باعث بوجود آمدن یک کسب وکار برپایه یک ایده خوب می شود.

۲ برنامه ریزی بازاریابی اینترنتی

اگر شما توانسته باشید مرحله تعیین استراتژی را بخوبی انجام داده باشید، می توانید یک برنامه ریزی خوب که با برآورد هزینه ها و سرمایه گذاری ها و تبلیغات و هم چنین درآمد همراه باشد را ترسیم کنید.

نکته مهم:

برنامه ریزی شما نباید به شکل استاتیک و غیرقابل تغییر باشد. بلکه باید داینامیک و قابل
تغییر براساس نیاز روز باشد.

۳ انتخاب دامنه و هاست مناسب

حتما دامنه های com – ir سایت خود را خریداری کنید و آنها را به مدت ۵ یا ۱۲ سال تمدید کنید. در ضمن نام دامنه باید کوتاه و در ذهن کاربر بماند. در انتخاب هاست نیز بهتر است زیاد تحقیق کنید.
زیرا هاست خوب باعث آسودگی شما از مشکالت احتمالی در آینده سایت می شود. هاست خوب باید پرسرعت، دارای پشتیبانی قوی، پاسخ گویی سریع و اینکه داخل ایران باشد. Cpanel هم باشد بهتر است، البته کمی پیدا کردن سی پنل خوب شاید در ابتدا برای شما دشوار باشد، اما اگر پیدا کردید حتما هاست خود را تغییر دهید.

۴ طراحی سایت

کاربران شما را با سایتتان می شناسند، پس هر چقدر کاربر پسندتر باشد، مخاطب احساس می کند به او اهمیت می دهید. با وردپرس می توانید بهترین سایت ها را با کمترین هزینه راه اندازی کنید.
بهتر است اگر طراحی سایت را به دیگران می سپارید، با مشتریان آنها تماس گرفته و از خدماتی که به آنها داده شده، سوال کنید.

۵ برنامه ریزی برای کارهای روزانه

کسب وکارهای موفق دارای برنامه ریزی روزانه هستند. پس شما هم باید یک برنامه ریزی را در هر هفته یا در هر ماه انجام دهید و کارهای روزانه خود را در یک دفتر یا ابزار یادداشت کنید. مانند: تولید محتوا – سئوی سایت – شبکه های اجتماعی – تبلیغات اینترنتی و…

اینکار شما را منظم تر می کند و میتوانید پیشرفت ها و موفقیت های خود را در اندازهای کوچکتر بررسی کنید. هرکاری که انجام می دهید، آنرا به عنوان یک موفقیت کوچک در نظر بگیرید.

۶ وجه تمایز

چرا میخواهید وارد این بازار شوید؟ آیا نیاز خاصی را می خواهید برطرف کنید؟ با رقبای خود چه تفاوتهایی دارید؟ چرا کاربران باید از شما خرید کنند؟
این سواالت و پاسخ به آنها می تواند شما را در طراحی استراتژی و برنامه ریزی کمک کند. حتما به آنها پاسخ دهید.

۷ استفاده از سیستم های CRM

اگر بتوانید این سیستم ها را به کسب وکار خود اضافه کنید، می توانید فروش زیادی را به مشتریان فعلی خود داشته باشید. CRM پل ارتباط بین شما و مشتریان شماست.
اگر مشتریان و کاربران زیادی دارید حتما باید از نرم افزارهای CRM استفاده کنید. این یک پیشنهاد نیست، بلکه یک ضرورت در بازاریابی اینترنتی است.

۸ نظر سنجی از کاربران

برنامه هایی را برای آگاهی از نیاز کاربران و علایق آنان در سایت خود پیاده کنید. نگران نباشید اگر کاربران احساس کنند که قصد کمک به انان را دارید شما را همراهی می کنند.

۹ قراردادن بخش مقاالت در سایت

اگر کاربران بخواهند از تخصص های شما باخبر شوند بهترین راه نوشتن پست و وبلاگ در سایت است. امروزه محتوا اهمیت زیادی پیدا کزده است. هر چیز که در اطراف شماست یک مقاله است. نوشتن محتوای حرفه ای کار راحتی نیست. اما اگر حرفه ای آن را یاد بگیرید، می توانید بهترین
مقاالت را بنویسید. برای اینکه بتوانید یک تولید محتوای حرفه ای در سایت انجام دهید، مقاالت سایت را نگاه کنید.

۱۲ سئوی سایت

تمام بازاریابان اینترنتی به اهمیت سئو آگاهند و می دانند که یکی از مهم ترین عوامل موفقیت و فروش کسب وکارهای اینترنتی سئو است. اگر سایت شما و برند شما دارای یک سئوی قوی باشد، شما می توانید بر بازار خود حکم فرمانی کنید.
سئو مراحل زیادی دارد، مانند: سئوی داخلی سایت و سئوی خارجی سایت.

۱۱ تجربه کاربری سایت

کاربر پسند بودن و اینکه کاربر بتواند هرگونه اطالعات را به راحتی دریافت کند، باعث ایجاد یک حس دوستانه و اعتمادسازی در سایت شود.
باید در زمینه طراحی سایت و بهبود ارتباط با مشتری, UX بهتری را اجرا کنید. اگر سایت شما ریسپانسیو باشد گوگل به آن اهمیت زیادی می دهد. چون اکثر کاربران با موبایل خود به اینترنت سر می زنند.

۱۰ شبکه های اجتماعی

حضور در شبکه های اجتماعی یک اصل در بازاریابی اینترنتی می باشد. کاربران امروزه بالغ بر ۲۰ درصد وقت خود را در اینترنت بر روی شبکه های اجتماعی صرف می کنند.
نباید از این منبع غنی براحتی عبور کرد. بهتر است استراتژی هایی برای شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید. اکثر کاربران ایرانی در اینستاگرام و تلگرام فعالیت می کنند.

۱۳ برند سازی اصولی

شما حتی برای اینکه بتوانید در یک جامعه کوچک فروش داشته باشید، باید برای خود یک نام برند برگزینید. برند سازی در یک ماه و یا ۶ ماه رخ نمی دهد، بلکه یک کار دراز مدت است. البته اگر سرمایه کافی برای تبلیغات دارید، می توانید اینکار را سریعتر انجام دهید.

۱۴ شعار برند و لوگوی شما

حس برند ابتدا از نام برند شما و دامنه شما و لوگوی شما و هم چنین شعار کسب وکار شما شروع می شود. خوشبختانه می شود برخالف نام برند شعار را در دراز مدت تغییر داد.

۱۵ ایمیل مارکتینگ

امروزه گوشی های موبایل و شبکه های اجتماعی جای ایمیل را گرفته اند، ولی تخصص ایمیل مارکتینگ در جذب کاربر هدف و مشتریان شماست. حتی اگر از هر ۱۲۲ کاربر شبکه اجتماعی فقط ۱ نفر ایمیل خود را به شما بدهد، شما می توانید فروش خوبی داشته باشید.

سیستم های ایمیل مارکتینگ با دادن آمارهای مهم شما را در اهداف بازاریابی اینترنتی کمک می کند.

۱۶ صفحه فرود در سایت

صفحات فرود به بخش ایمیل مارکتینگ شما مربوط است. در این صفحات شما قصد دارید تا اطلاعاتی را از کاربر دریافت کنید.
صفحه فرود نقش مهمی نیز در افزایش فروش شما خواهند داشت. با ساخت صفحات فرود متفاوت در سایت خود، میتوانید کاربران متفاوتی را به کسب وکار خود بیاورید و اطالعات ریزتری را از نیازهای کاربران خود بدست بیاورید.
برای دیدن مقاالت طراحی صفحات فرود حرفه ای به صفحه مقاالت مسیر وب سر بزنید.

۱۷ درگاه های پرداخت

تصور کنید بازاریابی اینترنتی با موفقیت انجام شده است و مخاطب قصد خرید دارد، حال بسیار مهم است که سایت شما حداقل یک درگاه پرداخت الکترونیکی داشته باشد و بهتر است که چند درگاه پرداخت داشته باشید تا کاربران با خیال راحت از سایت شما خرید کنند.
البته بهتر است شماره کارت های بانکی خود رانیز در سایت قرار دهید تا اگر کاربری نسبت به پرداخت اینترنتی مشکل داشت با پرداخت کارت به کارت وجه خود را بپردازد.

درگاه پرداخت اینترنتی به ۰ دسته تقسیم می شوند: مستقیم – غیر مستقیم. مستقیم: بدون واسط مستقیم به بانک وصل می شود. غیر مستقیم یا واسط: به کمک سایتهای دیگر به بانک ها وصل می شوند.مانند: زرین پال- جهان پی-
تجارت پی – پارس پل و…

۱۸ سیستم حسابداری

شاید فکر کنید که کارمان اینترنتی است و نیازی به نرف افزارهای حسابداری نداریم. ولی این کار نیز مانند کسب وکارهای دیگر به بررسی و تعیین هزینه و درآمد دارد.
فقط روش درآمد آن فرق دارد، ولی بعضی کارها در تمام سیستم ها باید پیاده شود.

۱۹ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

تبلیغات در هر کسب وکاری در اولویت ها قرار دارد. بدون تبلیغات شما نمی توانید بازار خود را گسترده تر کنید. اگر پول کافی خرج نکنید اما نکته مهم اینجاست که هیچ وقت با ریسک هزینه زیادی را برای تبلیغات نپردازید. ابتدا بازار کوچکی را ارزیابی و سنجش کنید، سپس برای تبلیغات هزینه بر سرمایه گذاری کنید.

۲۰ گرفتن ای نماد

اگر در مغازه ای یا در فروشگاهی مجوز کسب وکار و گواهی را پشت میز فروشندگان دیده اید، از این پس کاربران شما باید نماد الکترونیکی و نماد ستاد ساماندهی را در هدر و یا فوتر سایت شما ببینند؛ زیرا در اعتمادسازی سایت شما بسیار تاثیرگذار است. برای گرفتن ای نماد حدود ۳۲ تا ۴۲ روز زمان نیاز است. زیرا اطالعات زیاذی را از شما خواهند گرفت. برای دریاف ای نماد به سایت ای نماد مراجعه کنید.
امیدوارم مطالب این مقاله به شما در رابطه با مهم ترین نکات بازاریابی اینترنتی کمک کرده باشد.

منبع: کتاب راهکار تبلیغات اینترنتی مسیر وب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید